KURS AIDA **** - Teneryfa

by 12/01/2015

Teneryfa to był strzał w dziesiątkę! Doskonała pogoda cały rok, nowe tanie i bezpośrednie połączenie z Krakowa oraz profesjonalna opieka bazy Apnea Canarias!
Celem wyjazdu był kurs AIDA4, który miał mi pomóc z problemem wyrównywania ciśnienia poniżej 30 metrów. W końcu zgłębiłem technikę mouthfilla i z powodzeniem dotarłem do 42 metrów, wciąż go posiadając :) 

Kurs trwał 4 intensywne dni. Każdy rozpoczynaliśmy w bazie rozgrzewką i rozciąganiem. Omawialiśmy plan ćwiczeń i wio do wody. Tam rozgrzewkowe nurkowania, w końcu poprawne i w stu procentach wyluzowane hangi, FRC, a następnie technika mouthfilla. Po sesji w morzu odbywały się sesje na basenie, gdzie łoiliśmy 5-minutowe statyki i na dobitkę DYN w bifinach kraulem :P Żeby tego było mało, do zachodu słońca teoria i ćwiczenia na sucho. 

Warunki na Teneryfie i w samym Radazul bardzo sprzyjały freedivingowi. Cisza, spokój, idealna pogoda, wyśmienite owoce morza, dużo snu i świetna atmosfera w bazie sprawiały, że byłem bardzo zrelaksowany i miałem sporo energii :) Na tyle dużo, żeby po kursie zrobić jeszcze jedną deep session i sprawdzić czy mouthfill działa :)  Pozostałe 1,5 dnia spędziliśmy na zwiedzaniu wyspy i wypoczywaniu na plaży, zastawiając się czy 'Malta dalej jest na pierwszym miejscu?' ;)

No cóż, po prostu BIG THANKS to Apnea Canarias!

Nagranie z ostatniej próby:

Fotorelacja:


Kursanci są cały rok :)


Nawet 140m dostępne z plaży w centrum Radazul


Woda 23 stopnie

Z instruktorem Miguel Lozano


Tipsy i triki od Omara


Ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia...

Asekurowany przez SantiagoSłońce za chmurą pustynnego pyłu, w dniu głębokiego treningu.


Najlepszy PB ever :)


Taka oto piękna Teneryfa:


Nasz domek z widokiem na ocean i góry

PJ FREEDIVING

Autorzy bloga

Jacek Master Instruktor Freedivingu AIDA i aktywny zawodnik

Pati support / social media / herbatka :)