Kursy freedivingu AIDA


AIDA 1 * - to wprowadzające szkolenie, które stanowi fragment kursu AIDA** (pierwszy pełny stopień freedivingu). Kurs taki trwa jeden dzień i jest przeznaczony dla osób, które nie miały nigdy do czynienia z freedivingiem. Ma ono za zadanie wprowadzenie do świata freedivingu i jest doskonałe dla osób, które nie wiedzą jeszcze, czy chcą ukończyć pierwszy, pełny kurs AIDA**. Udział w szkoleniu zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa w wodzie oraz pozwoli Ci na świadomy i zrelaksowany snorkeling. 

Kurs trwa 1 dzień i zawiera: wykład teoretyczny, 1 zajęcia praktyczne z technik oddychania, 1 zajęcia ze statycznego wstrzymywania oddechu oraz 1 zajęcia w wodzie.
Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie: wstrzymać oddech na co najmniej 1min 15s i zanurkować w płetwach na głębokość do 10m.
Cena kursu: 800zł (zawiera opłaty za wejściówki na basen lub bazy nurkowe oraz certyfikację / NIE zawiera wejściówek do Deepspot)AIDA 2 ** - to kurs na pierwszy pełny stopień i jest kontynuacją nauki ze szkolenia AIDA *. Jest to też dobry start dla osób, które już czują się pewnie w wodzie lub posiadają doświadczenie związane z nurkowaniem (sprzętowym lub freedivingiem). Kurs porusza ważniejsze aspekty nurkowania na wstrzymanym oddechu, czyli dyscypliny, fizjologię, specjalne techniki oddechowe i relaksacyjne, naukę poprawnego pływania w płetwach, sprzęt do freedivingu oraz zagadnienia związane z wyrównywaniem ciśnienia, a także z zagrożeniami i bezpieczeństwem we freedivingu. Szkolenie ma za zadanie rozwinąć Twój potencjał i sprawić, żebyś w pełni świadomy i przede wszystkim bezpieczny sposób mógł/mogła uprawiać rekreacyjny freediving.

Kurs trwa 3-5 dni i zawiera: wykłady teoretyczne, 1 zajęcia praktyczne z technik oddychania oraz 5 sesji w wodzie (2 sesje basenowe, 3 sesje na wodach otwartych).
Wymagania: wstrzymać oddech na co najmniej 2min, przepłynąć pod wodą w płetwach dystans co najmniej 40m i zanurkować w płetwach na głębokość co najmniej 12 - 20 m.
Cena kursu: 1400 zł (zawiera opłaty za wejściówki na basen/bazy nurkowe i certyfikację / NIE zawiera wejściówek do Deepspot)

Zalecana opcja:
AIDA 2 Pool
 - Wykłady teoretyczne i zajęcia na basenie (sezon jesień-wiosna)
AIDA 2 Open Water - Zajęcia na wodach otwartych dla osób z ukończonym AIDA 2 Pool (sezon letni)AIDA 3 *** - to zaawansowany kurs, który rozwija umiejętności zdobyte podczas kursu AIDA **. Ma on za zadanie znacznie przesunąć Twoje dotychczasowe osiągnięcia, poprzez poszerzenie wiedzy na temat głębokich nurkowań. Szkolenie porusza zagadnienia na temat zaawansowanych techniki wyrównywania ciśnienia, wpływu ciśnienia na ludzki organizm, freefall’u, unikania urazów podczas freedivingu, odruchu nurkowego ssaków, technik relaksacyjnych, tabel treningowych oraz systemów zabezpieczenia podczas głębokich nurkowań.

Kurs trwa 3-5 dni i zawiera: wykłady teoretyczne oraz 6 sesji w wodzie (2 sesje basenowe, 4 sesje na wodach otwartych).
Wymagania: wstrzymać oddech na co najmniej 2min 45s, przepłynąć pod wodą w płetwach dystans co najmniej 55m i zanurkować w płetwach na głębokość co najmniej 24 - 30 m.
Cena kursu: 1600 zł (zawiera opłaty za wejściówki na basen/bazy nurkowe i certyfikację / NIE zawiera wejściówek do Deepspot)
AIDA 4 **** Master
 - kurs przenosi freediving na zupełnie nowy poziom pewności siebie, wiedzy,  umiejętności i zaufania. Poznasz zaawansowaną technikę wyrównywania ciśnienia (mouthfill), zaawansowane procedury bezpieczeństwa w nurkowaniu swobodnym oraz poprawisz technikę. Ponadto poznasz podstawy żywienia sportowego i treningu przekrojowego. Zapoznasz się z dyscypliną nurkowania ze zmiennym balastem - Variable Weight (VW). Jako Master Freediver możesz w przyszłości oficjalnie asystować w kursach freedivingu z aktywnym instruktorem AIDA i zdobywać ważne doświadczenie, jeśli chcesz kiedyś przystąpić do szkolenia AIDA dla instruktorów.

Kurs trwa 4 dni i zawiera: wykłady teoretyczne oraz 6 sesji w wodzie (2 sesje basenowe, minimum 4 sesje na wodach otwartych).
Wymagania: wstrzymać oddech na co najmniej 3min 30s, przepłynąć pod wodą w płetwach dystans co najmniej 70m i zanurkować w płetwach na głębokość co najmniej 32 - 40 m, by przystąpić do kursu musisz posiadać ukończony we własnym zakresie kurs EFR (Emergency First Response)
Cena kursu: 2100 zł (zawiera opłaty za wejściówki na basen/bazy nurkowe i certyfikację, cena może ulec zmianie ze względu na akwen / NIE zawiera wejściówek do Deepspot)Wymagania:
  • Ukończone 16 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodziców / opiekunów).
  • Wypełniony samodzielnie kwestionariusz medyczny AIDA (POBIERZ) - w przypadku jakiejkolwiek odpowiedzi TAK/YES, wymagana jest konsultacja z lekarzem. W razie braku przeciwwskazań lekarz wypełnia drugą stronę kwestionariusza. Można dostarczyć również zaświadczenie (POBIERZ) honorowane przez Stowarzyszenie Freediving Poland, o zdolności do uprawiania freedivingu (ważne przez 1 rok). 
  • Własna pianka i ABC (maska, fajka, płetwy). Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na czas trwania kursu za dodatkową opłatą ZOBACZ.
  • W celu zapisania się na szkolenie wymagane jest wpisowe. Kwota ta jest bezzwrotna gdy udział w szkoleniu zostanie odwołany przez kursanta kursant. W przypadku niedyspozycji instruktora, wyznaczony zostanie kolejny termin szkolenia lub nastąpi zwrot wpisowego.


Uwaga:
W cenach kursów jest elektroniczna certyfikacja AIDA (certyfikaty nie są już wydawane w wersji plastikowej) oraz podręcznik (ebook).Zapraszam do kontaktu w sprawie kursów freedivingu (Please contact me for freediving courses in English) 
Jacek Polak
e-mail: pjfreediving[at]gmail.com
tel. +48 508 356 813

Kursy Freedivingu AIDA - Master Instructor Jacek Polak - Freediving Courses in Kraków in English


Szkolenia i kursy freedivingu Kraków, Jaworzono, Deepspot - Jacek PolakAIDA INTERNATIONAL

Szkolenia w systemie AIDA obejmują wszystkie poziomy – od wprowadzenia do freedivingu (1 *), przez stopień początkujący ( 2 **), średnio-zaawansowany ( 3 ***), aż po zaawansowanego freedivera i zawodnika (4 ****). W AIDA dostępne są także szkolenia specjalistyczne np. doskonalenie umiejętności pływania w monopłetwie, starty w zawodach czy nurek zabezpieczający. Każdy kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Warunkiem ukończenia kursu jest uczestnictwo we wszystkich zajęciach, zaliczenie określonego minimum umiejętności, prawidłowa technika i zdany pisemny egzaminu z wiedzy teoretycznej. Na koniec kursanci uzyskują międzynarodowy certyfikat. 

Stowarzyszenie AIDA – International Association for the Development of Apnea (Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nurkowania Bezdechowego) rozpoczęło działalność w 1992r. Założone przez grupę lekarzy, techników, płetwonurków i nurków bezdechowych, którego celem było regulowanie i standaryzacja światowych rekordów we freedivingu. Obecnie jest to największa organizacja na świecie zajmująca się tym sportem, organizująca zawody, wytyczająca ścieżki edukacji oraz zrzeszająca nurków bezdechowych.


Ścieżka edukacyjna w systemie AIDA