Grüner See, ach Grüner See!

by 5/27/2014
Założę się, że większość spotkała się w internecie ze zdjęciami pięknej zielonej łąki z ławeczkami... pod wodą. To właśnie Grüner See! Austriackie jezioro położone ma wysokości 722m n.p.m., otoczone górskimi szczytami, z krystaliczną aczkolwiek bardzo zimną wodą i widocznością nawet do 40m. Nie wiem czemu tak długo to odkładaliśmy, ale cieszę się, że dzięki uporowi Pati zebraliśmy się w końcu ekipą i podekscytowani ruszyliśmy na zachód.

Jacek Polak Freediving Grüner See | PJ FREEDIVING


Trasa z Krakowa zajmuje około 6-7 godzin. Camping w Oberort otwarty jest do 22;00 więc lepiej przyjechać przed zamknięciem, albo dopiero na rano. Możliwe jest spanie przed bramą campingu jeżeli przyjedzie się po zamknięciu (zgodnie z instrukcją właściciela campingu!), ale możecie być pewni, że rachunek za nocleg i podatek do miasta za to też Wam wystawią :P

Poziom wody sięgał 7m. Co roku jest inaczej, wszystko zależy od tego ile śniegu się roztopi na wiosnę :) 
Stan wody na bieżąco aktualizowany jest oficjalnej stronie www.tragoess-gruenersee.at - podczas naszego pobytu Wasserstand Grüner See Fr., 23. Mai 7,80 m.
Maksymalna głębokość jaka może się pojawić to 12m. Im więcej wody tym większa pewność, że trafimy na moment kiedy pod wodą znajdzie się słynna ławeczka i mostek. Nam się udało :) Temperatura wody to ok. 6 stopni, ale wytrzymaliśmy 3 sesje po 1,5 -2 h :)


Trochę campingowych widoków:


Suszarnia :)


Parking przy samym jeziorze jest z 10 minut samochodem od campingu - płatny 3 euro za dobę. Opłata za nurkowanie wynosi bodajże 14 euro od osoby, "bodajże" bo jak się okazało nurkowie bez butli,w samym ABC płacić nie muszą :)

Wejście do wody od strony parkingu


Poprawianie docieplenia:Tak się kończy zostawianie pianki na noc na krzaku :)Trochę podwodnych ujęć:


Słynny mosteki ławeczka
Jacek Polak Freediving Grüner See | PJ FREEDIVING

fot. Vivifot. Vivi

Jacek Polak Freediving Grüner See | PJ FREEDIVING
fot. Vivi

fot. Vivi

fot. Vivi

Jacek Polak Freediving Grüner See | PJ FREEDIVING
fot. Vivi

fot.ViviEkipa w komplecie: Przemek, Vivi, Pati, Ja i Bartosz

Video już wkrótce :)

PJ FREEDIVING

Autorzy bloga

Jacek Master Instruktor Freedivingu AIDA i aktywny zawodnik

Pati support / social media / herbatka :)