Mamy cię whale sharku!

by 2/19/2016

Jak już będziemy na Sri Lance to czemu nie skoczyć na Malediwy skoro są blisko? Pomyśleliśmy... i tak zrobiliśmy :)
Tylko przecież tam jest tyle atoli i wysepek, którą wybrać na te kilka dni pobytu? Po rekomendacji koleżanki z SFP wybór padł na Atol Ari, gdzie właśnie jest spot whale sharków i mant. Drogie resorty nie wchodziły w ogóle w grę, dlatego szukaliśmy bazy na wyspach lokalesów. Znaleźliśmy ostatecznie nowy hotelik na wyspie Dhangethi. Cena na pewno nie backpackerska, ale duuużo niższa od tych resorotowych, do tego wszystko nowe i w wysokim standardzie. Na wysepkę można się dostać ze stolicy Male - kilkugodzinnym promem w cenie kilku dolarów, szybszym i droższym speedboatem oraz samolotem, lądującym na południu atolu. Jako, że mieliśmy mało czasu wybór padł na speedboat - niestety natura zweryfikowała plany i popłynięcie nie było możliwe z powodu dużych fal. Stąd musieliśmy sięgnąć głęboko do kieszeni i kupić bilet na samolot. Widoki na szczęście zrekompensowały cenę :P

Sama wysepka bardzo miło nas zaskoczyła. Zostaliśmy ciepło przyjęcie przez mieszkanców, niczego nam nie brakowało - no może zimnego piwka wieczorem :) Wyspy dla lokalesów są muzułmańskie - alkohol nie ma prawa tam się znaleźć, a turystyki nie mogą paradować w bikini. Jednakże alkohol dało się zastąpić shishą, a dla turystów stworzoną prywatną plaże otoczoną wielkim płotem gdzie można było paradować w stroju kąpielowym.


Do przejścia przez rafę było kawałeczek po płyciźnie. Mogliśmy też skorzystać z darmowych kajaków, ale walka z prądem na kajaku nie była wesoła :)


Jak się nam nie chciało chodzić to płynęliśmy na rafkę katamaranem z Salt WaterSports & ExcursionsPożegnalne BBQ z niespodzianką od chłopaków :)

oraz

Foty z porannego tripa na whale sharki, które widzieliśmy aż 3 różne :)Co tu dużo mówić wracamy tam koniecznie - w końcu trzeba jeszcze spotkać manty :)

PJ FREEDIVING

Autorzy bloga

Jacek Master Instruktor Freedivingu AIDA i aktywny zawodnik

Pati support / social media / herbatka :)